וילונות אקוסטיים

וילון אקוסטי

אחד מהחידושים של השנים האחרונות הוא וילון אקוסטי המאפשרים ספיגת קול ועונים על הצרכים של מגזרי השוק השונים, כגון תרגול מוזיקה בחדרי רסיטל, אולפני מחול, תיאטראות ובתי קולנוע, חדרי חזרות דרמה, דירות במרכזי ערים, ולמעשה בכל מקום בו יש דרישה לצמצם את הדהוד הקול.

שימוש בוילון אקוסטי

הצורך בוילון אקוסטי מתחלק בין המגזר העסקי למגזר הפרטי. הלקוחות במגזר העסקי כוללים בתי ספר, מכללות ואוניברסיטאות, וכן אולפני הקלטה ושידור, מרכזי ספורט פנאי אולמות הקהילה או הכפר ממשרדים מסחריים למרכזים רפואיים. במגזר הפרטי, השימוש נעשה בעיקר בדירות בהן יש צורך לעמעם את הרעש המגיע מהרחוב או מסביבה בה יש השפעה על החיים המתנהלים בדירה כתוצאה מהנעשה מחוצה לה.

המטרה העיקרית של וילון אקוסטי היא לספוג את הצלילים במרחב בו קיים הצורך לכך. הפתרון הוא אידיאלי עבור מספר רחב של דרישות ובנוסף מעניקים מענה עיצובי לחללים שונים ומשדרגים את הנראות במקביל למענה שהמוצר מספק. הוילונות האקוסטיים משמשים בנוסף לפתרון של ספיגת הקול גם פן נוסף לחלוקה בין חללים שונים. קירות גבס נותנים מענה בעקבות בידוד דל של קול בין החללים השונים, ועל כן, האפשרות להוסיף את פתרון הוילונות משפר את החלוקה ואת המראה המתקבל בזכות מגוון הצבעים והבדים אותם אפשר לבחור בהתאם לאופי החלל וההתנהלות בו.

התאמה אישית

וילונות אקוסטיים הם בהתאמה אישית למפרט של הלקוח עבור המרחב הנבחר וגודלו. בחירת הוילונות יהיו בעזרת צוות אורגד כדי להשיג את השליטה ברעש ואת המראה הטוב ביותר עבור הסביבה והתקציב הקיים. המטרה הנוספת הקיימת במוצר זה היא למנוע מהקולות בשטח המדובר לצאת. מטרה זו מושגת בזכות הבדים שסופגים את הקולות בתוך החלל ובזכות כך, הם נשארים בחלל הרצוי בלבד. הפחתת הקול דרך החלונות בזכות הוילונות האקוסטיים תלויים בבדים הנבחרים. בוילונות בד נשפכים ככל שמשקל הוילונות יהיה כבד יותר, כך ספיגת הקול תהיה גבוהה יותר ותפחית את הרעש באופן טוב יותר. הפתרון האולטימטיבי עבור בידוד אקוסטי מגיע בדמות וילונות דואט שעשויים משתי שכבות בד כאשר בין שתי השכבות כלוא אוויר. האוויר הכלוא בין הבדים גורם להפחתה משמעותית של הרעשים המגיעים מבחוץ ובנוסף מונע מגלי הקול בחלל החדר מלהגיע אל זכוכית החלון ולחזור בתהודה.

וילון אקוסטי

מרבית הפעמים בהם הצורך עולה לוילונות אקוסטיים הם בעקבות רעשים של תנועת רחוב ורכבים. ניתן למנוע את סוג הרעש הזה, אשר מתאפיין בהגעתו אל החלון, על ידי הצבת וילונות עבים המבודדים קול אשר פרוסים על פני שטח החלון כולו.מגוון הצבעים והבדים הוא רב וניתן להתאים על פי הצורך למענה העיצובי בנוסף לפתרון של איטום המרחב המדובר.

נשמח לעמוד לרשותכם בכל עניין, צוות אורגד