וילונות

סלון עם ספה ושולחן
וילונות לסלון
מיטה עם כריות ושמיכות בחדר עם וילונות
וילונות לחדר שינה
חדר עם מיטה ושולחן
וילונות לחדרי ילדים
דלת הזזה מזכוכית עם נוף לעיר ודק
וילונות בד – סוגי תפירה
סלון עם ספה ושולחן
מוצרי הצללה מתקדמים
שולחן אוכל עם כיסאות ושולחן עם צמח לפניו
וילונות למטבח
שולחן עבודה עם כיסא ומנורה בחדר עם תריסים
וילונות למשרד
סלון עם טלוויזיה וספות
וילונות חשמליים
מיטה עם שמיכה בשחור לבן בחדר עם טלוויזיה
ניקוי וילונות

בחירת וילונות

וילונות לבית

וילונות הם פריט עיצובי אשר הוספה שלו משנה את כל נראות החדר.
ישנם סוגים רבים של וילונות וכל וילון שיתאים למקום אחד בבית לא בהכרח יתאים למקום אחר. בין סגנונות הוילונות ישנם וילונות אטומים, שקופים, נופלים, ונציאנים ועוד רבים. כמובן שלכלל וילון יש בד שונה וצבע משלו ואלו נותנים לו את המראה היחודי. השפעה נוספת היא תפירת הוילון שהיא למעשה עיצוב של ממש בבית, ניתן לתפור לולאות בחלק העליון של הוילון או להשתמש בתפירה של הבד עצמו. כל חלק של התפירה בוילון מאפשר לו לקבל מראה שונה לחלוטין וכדי לבחור את הוילון המתאים לחדר בבית יש לבחור את הבד המתאים, לבצע מדידות וגם להחליט איזו אוירה הוילון אמור לתת לחדר.

וילונות משפיעים על אוירת החדר

וילון מתאים הוא וילון אשר מתאים לחדר ולא וילון אשר מתאים רק כשהוא נמצא על חלון בחנות. כבוחרים את הוילון יש להתאים את הצבע שלו לצבעים השונים בחדר ובעיקר לריהוט שבו. הדבר הראשון שיש להחליט לפני שבוחרים וילון הוא איזו אוירה הוא אמור להעניק לחדר. ישנו מגוון רחב מאד של בדים עליהם יש דוגמאות שיכולות להיות מודרניות או אותנטיות וכל דוגמה תיתן אוירה שונה לחלוטין לחדר ולעיצוב הבית. לכן, לפני חיפוש אחר הוילון המושלם או בעל המקצוע שיכין את הוילון, יש להחליט איזו אוירה תהיה בחדר.

תכנון החומר, סוגים של בדי וילונות

ישנם סוגים רבים של בדים וילונות. ישנם חדרים אשר וילון ונציאני יתאים בהם וישנם חדרים אשר בד נופל יתאים יותר. גם כשמדובר בבד נופל ישנם בדים שקופים למחצה, ישנם בדים אטומים לחלוטין וישנם שבוחרים לשלב ולהכין וילון משני בדים כך שניתן בחלקק מהזמן להנות מהאור שנכנס דרך הוילון ובשאר הזמן לאטום את החדר. תכנון החומר הוא קריטי לאוירה בחדר כיוון שכל בד נותן אוירה שונה לחלוטין. נוסף לסוגי הבדים יש סוגים שונים של דוגמאות והבד יכול להיות בד חלק לחלוטין, עם דוגמה עדינה ועוד שפע של סוגים לבחירת בעלי הבית.

התאמת וילונות הם לא רק עניין של אהבה אישית של בני הבית. ההתאמה של הוילונות לחדר ולאוירה של הבית יכולה להתבצע באופן מקצועי על ידי מומחים בתחום. כאשר מבצעים ייעוץ מקצועי, יגיע איש מקצוע לבית, ימדוד את גודל הוילון הנדרש, יגיע עם מניפת צבעים או המלצה באילו צבעים להשתמש בחדר ויעזור לתכנן את הוילון בהתאם לתקציב אותו יגדירו מראש בני הבית. ברגע שמחליטים לעצב את הבית באמצעות וילונות מעוצבים צריך להתחשב בכל הגורמים השונים ובעל מקצוע יעזור להחליט האם יש צורךך בוילון כפול, אלו פרזולים יתאימו למקום והוא יעזור לתכנן כל פרט קטן וגדול של הוילון. לאחר שבעל המקצוע יגיע לבית הוא יגישש הצעת מחיר מסודרת לוילונות המיועדים ומפרט ברור כיצד ייראה הוילון וכל הפרטים שלו.