טפטים לבית

טפטים לבית

טפטים הם דרך מעולה לעיצוב הבית ולהכנסת אווירה וצבעים אליו. הם בעצם בדים המודבקים אל הקיר בבית, ומכסים את כל הקיר. בניגוד למדבקות קיר הם מגיעים במגוון רחב של טקסטורות, צבעים, ציורים, עיצובים וסגנונות, וכמו כן מותאמים אל כל הקיר במלואו, ולא מגיעים בגודל הנקבע מראש. הבדים קיימים במגוון סגנונות: קלאסי, רומנטי, מודרני וכו'. ניתן למצוא מגוון עיצובים המתאימים לכל סגנון בית או משרד. מלבד העיצוב היפה, יתרונותיהם מתבטאים בכך שהם סוג של תחליף לקיר שלם, לכן לא תצטרכו לצבוע מחדש קיר אם הוא נשחק או התלכלך. הטפט מודבק לקיר בצורה מקצועית ובעזרת איש מקצוע המחשב את רוחב ואורך הקיר שלכם על מנת להתאים את הבד לקיר במלואו.

התאמה בין טפטים לבית ולסלון

אם אתם מעוניינים בטפטים אך אינכם יודעים איך להתאימם לבית, ישנם מגוון טיפים עבורכם. נסו להתמקד בצבעי הבית, צבעי הרהיטים, אם קיימים וילונות אז צבעי הוילונות, אם קיימים שטיחים אז צבעי השטיחים וכו'. אחת הדרכים המעולות להתאים טפט לבית היא לשלב אותו עם צבעים דומים של רהיטים, שטיחים, וילונות או כל פריטים המכניסים צבע לבית. כמובן שהדרך הכי פשוטה היא לקבוע עם מעצב פנים פגישה ולקבל ממנו את חוות הדעת. אך זו הדרך היקרה ביותר וגם הפשוטה ביותר שאינה מכניסה אתכם כלל לתמונה. בסופו של דבר הבית שלכם, ואתם אלו שחוזרים אליו כל ערב משגרת היום, וקמים בו בכל בוקר. אין ספק שטעמכם האישי הוא הדרך הטובה ביותר לעצב את הבית.

התאמת טפט לחדר השינה

חדר השינה הוא מקום שאנחנו מבלים בו יום יום. אנו מביטים אל החדר בכל לילה לפני שאנחנו הולכים לישון. אם אתם מעוניינים בטפטים לחדר השינה חשוב לזכור שאתם תזכו להביט עליהם כל יום בבוקר, וכל יום לפני השינה. לכן כאשר תבחרו צבעים לחדר השינה חשוב לבחור טקסטורות נעימות ומרגיעות, ולא מבעלי צבעים כהים ומאיימים. צבעים אדומים, חומים או שחורים קודרים בהחלט אינם מתאימים לחדר השינה, ומומלץ לבחור בצבעים בהירים ומרגיעים. צבעים כמו כתום בהיר עד גוונים של ירוק הם צבעים טובים מאוד ומומלצים לטפט בחדר השינה.

סיכום

טפטים הם דרך מצוינת להכניס עיצוב וצבעים מיוחדים לבית. חשוב להתאים אותם לעיצוב הבית ולתת הרגשה שהם באמת חלק מהבית, ולא תוספת. בכך תתנו הרגשה שהבית בהחלט מעוצב. כמובן שטפט אינו מתאים לכל חדר בבית, וכמובן שלא כל סוג טקסטורה תתאים לכל חדר. כפי שציינו, טקסטורות בעלות צבעים כהים ובולטים אינן מתאימות לחדר השינה, שכן האווירה בחדר השינה אמורה להיות מרגיעה ושקטה. ההמלצה הכי טובה היא להתאים את הצבעים והטקסטורות של הבד לצבעים הקיימים בבית כמו צבעים של רהיטים, וילונות או שטיחים לדוגמה.